Макаби Тел Авив избухна в най-важния момент, за да се спаси от елиминация в Евролигата. Момчетата на Одед Каташ разпиляха Монако със 104:69 (17:24, 30:12, 32:17, 25:16) на своя територия, за да предизвикат решителен пети мач следващата седмица в Княжеството.

Домакините се нуждаеха от 10 минути, за да намерят противодействие срещу съперника и още в началото на втората четвърт те нанесоха серия от 20 поредни точки, чрез която започна пропадането на монегаските. Грандът от Тел Авив постепенно увеличаваше разликата в резулатта и нито за момент не позволи на гостите да вярват, че могат да затворят серията още в техния дом.

Шестима състезатели на Макаби завършиха с двуцифрен точков актив, водени от Лоренцо Браун и неговите 22 точки. Уейд Болдуин наниза още 19, Алекс Пойтрес се разписа с 12 точки, Джон Дибартоломео и Дарън Хилиърд отбелязаха по 11, а Бонзи Колсън прибави 10 точки.

За Монако Майк Джеймс завърши с 13 точки и 8 борби. Джон Браун вкара още 12 точки, а Донатас Мотиеюнас приключи с 11 точки.

Решителният мач №5 ще се проведе във вторник в Монако.