Берое победи със 104:75 (26:18, 32:21, 29:19, 17:17) Черно море Тича като домакин в последния кръг от редовния сезон на НБЛ. Старозагорци финишираха на седмо място в класирането, като по този начин в четвъртфиналната серия ще се изправят срещу Балкан. За „моряците“ това беше последен мач за сезона в баскетболното първенство.

Мачът започна добре за баскетболистите на Бойко Миленков, които бързо наложиха своето темпо и се оттеглиха с комфортна преднина от 19 точки на почивката. След нея те продължиха да увеличават разликата и въпреки равностойната последна четвърт, не се стигна до изненади.

Дариъс Хол беше най-резултатен за Берое със 17 точки, Даниел Пюрифой завърши с дабъл-дабъл – 16 точки и 11 борби, а по 15 точки вкараха Келси Барлоу и Александар Тодорович.

За Черно море Иван Спиров се разписа с 22 точки, а 18 добави Тач Ънру.