Академик Пловдив победи с 99:74 (29:18, 24:15, 18:17, 28:24) ЦСКА като домакин в последния мач от редовния сезон в НБЛ. Пловдивчани са с 11 победи и 19 загуби и са на осмо място в класирането, като в плейофите ще се изправят срещу лидера Рилски спортист. „Армейците“ пък са на трета позиция в таблицата с баланс 20-10 и в четвъртфиналите ще срещнат вечния си съперник Левски, който финишира шести.

Срещата в зала „СИЛА“ започна ударно за баскетболистите на Йордан Янков, които само за 10 минути си осигуриха аванс от 11 точки, а до почивката го увеличиха до 20 точки. След паузата играчите на Росен Барчовски успяха да играят равностойно, но това не беше достатъчно за обрат в Пловдив.

За Академик Пловдив Васил Бачев завърши със 17 точки, а по 14 нанизаха Александър Милов и Томислав Минков.

Драган Зекович беше най-резултатен за ЦСКА със 17 точки, 16 добави Андрей Иванов.

Снимки: Startphoto