Отборът на Рилски спортист победи Шампион 2006 с 68:55 (22:19, 20:14, 11:10, 15:12) като домакин в Самоков и поведе с 1:0 успеха в серията за третото място в първенството на България по баскетбол за жени.

Играе се до две победи от три възможни двубоя. Вторият мач ще се проведе в петък, 28 април от 16:30 часа в София, а ако се стигне до равенство, то третата среща ще се състои на 30 април в Самоков.

Гостите оказаха по-сериозен отпор на Рилски спортист в края на първата четвърт, но в останалата част от мача домакините поддържаха преднина от десетина точки. На почивката финалист за Купата на България за 2023 година Рилски спортист водеше с 42:33, а след 30 минути игра резултатът бе 53:43. Най-голямата разлика не надвиши 13 точки.

Деница Манолова се отличи с 19 точки и 10 борби за самоковския тим, а Ивана Бонева се включи със 17 точки и 14 борби. За Шампион 2006 Виктория Иванова завърши с 16 точки и 4 борби.