Ботев (Пловдив) се класира за четвъртфиналите за Купата при набор 2006. В осминафинален мач-реванш "канарчетата" завършиха наравно 1:1 с Черно море и с общ резултат 3:1 продължават напред.

С основна заслуга за успеха бе вратарят на "жълто-черните" Георги Гергинов. Стражът на ботевистите изигра феноменален мач, отчитайки се с редица важни спасявания, включително и отразена дузпа.

Пловдивчани откриха резултата в средата на първата част, когато Мартин Ситев изпълни фаул от далечна дистанция, вратарят на гостите не се намеси убедително и Александър Георгиев отблизо прати топката в мрежата за 1:0. Голът за гостите падна в 55-ата минута, като при него нападател в "зелено" остана очи в очи с Гергинов.

Жребият за четвъртфиналите е следващата седмица, а мачовете ще се изиграят до края на месец ноември.