ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от 27-я кръг на efbet Лига. Две минути след началото на второто полувреме Джовани Трупе извърши нарушение в собственото си наказателно и получи червен картон, а домакините изпълниха дузпа. От бялата точка беше точен Педриньо.

В 7-ата минута след добър индивидуален пробив на Бабакар Дион последва шут извън наказателното поле на домакините, който беше посрещнат от Даниел Наумов. В следващите минути футболистите на ЦСКА 1948 бяха по-активни, но удари на Педриньо и Георги Русев не намериха вратата. В 35-ата минута гредата помогна на Даниел Наумов след техничен удар на Джовани към далечния ъгъл.

В края на първото полувреме Радослав Кирилов с финт на голлинията преодоля свой съперник, след което поднесе топката на Георги Русев, чийто удар беше отразен от Динко Хоркаш. Оказа се обаче, че Кирилов не е задържал топката в очертанията на терена.
Второто полувреме започна ударно за домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Джовани Трупе срещу Радослав Кирлов. При въпросната ситуация защитникът на Локомотив получи червен картон за задържане, но до това се стигна след удар на Светослав Диков, който беше отразен с котешки рефлекс от Динко Хоркаш. Малко преди голлинията Радослав Кирилов можеше да прати топката в мрежата, но бе съборен от Трупе и крилото падна на тревата, усещайки лекото задържане от страна на защитника. ВАР потвърди решението на Волен Чинков и така зад топката застана Педриньо.

Бразилецът запази самообладание и прати Динко Хоркаш в обратния ъгъл на вратата.

В 71-вата минута грешка на Мартин Паскалев при изнасянето можеше да бъде наказана от Радослав Кирилов, но ударът на крилото излезе в аут. Две минути по-късно Денислав Александров завъртя чудесно топката към далечния горен ъгъл на вратата зад Даниел Наумов. Капитанът на ЦСКА 1948 успя да избие в корнер със сетни сили и хубав плонж.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 14. Хелитон, 24. Лазар Марин, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 8. Педро Енрике, 55. Светослав Диков;

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 13. Матеус да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев.