Онс Жабюр спечели турнира по тенис на клей в Чарлстън (САЩ) от сериите WТА 500 с награден фонд 780 637 долара. На финала поставената под номер 2 в схемата тунизийка спечели със 7:6 (6), 6:4 срещу Белинда Бенчич.

Жабюр допусна пробив още в първия гейм на срещата, но миналогодишната шампионка Бенчич сервира неуспешно при 5:4 в своя полза в първия сет. В последвалия тайбрек швейцарката имаше още колебания и загуби с 6:8.

Във втората част тунизийската тенисистка три пъти спечели при начален удар за Бенчич и победи при втория си мачбол след 121 минути, въпреки колебанията при собствен сервис, триумфирайки с общо четвърти шампионски трофей в кариерата си.

a front tweener? 😳
A FRONT TWEENER! 🤩@Ons_Jabeur | #CharlestonOpen pic.twitter.com/rkPzxIqBBM

— wta (@WTA) April 9, 2023

"Горда съм, че вече съм във форма и се надявам тялото ми да позволи да продължа да играя. Невероятно е да играеш на клей, обичам го. Работя много и продължавам развитието ми стъпка по стъпка", заяви Онс Жабюр.

Тя има общо 37 победи на клей след 2020 година, като това е рекорд за последните 4 сезона.