Спортист Своге записа осма поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В първия си мач за сезона в собствената си зала, тимът се наложи над Спартак Сандански със 102:90.

След този двубой победителите временно излязоха на първото място във класирането с баланс 17-3, но с мач повече от Миньор 2015, който има загуба по-малко. Спартак пък е предпоследен с 3-17.

Двубоят започна много оспорвано и с изключително висока резултатност, а след десет минути игра домакините водеха с 29:26, въпреки че гостите вкараха 6 тройки до момента. През втория период преднината на баскетболистите на Емил Горанов за първи път стана двуцифрена, а на почивката бяха напред с 60:51.

След паузата те поддържаха аванс от десетина точки и преди заключителната четвърт резултатът бе 84:73 в тяхна полза. До края играта бе сравнително равностойна, като Спортист нямаше проблем да задържи преднината си и да спечели, въпреки че столичният тим вкара 15 тройки в мача.

Дамян Стоянов бе най-резултатен за победителите с 29 точки. Борис Матраков реализира 23, с 18 е Симеон Ценов, 15 има Тодор Петров, 14 добави Драгомир Павлов.

За Спартак Владимир Маринов реализира 25 точки (4 тройки). Иван Димитров има 23 точки (5 тройки). Никола Кольов отбеляза 17 точки, 10 добави Стефан Гогев.