Партизан се наложи с 97:84 (11:23, 28:14, 24:27, 34:20) Анадолу Ефес като гост в мач от 29-ия кръг на Евролигата. Успехът е 16-ти за „гробарите“, които имат и 13 загуби в сметката си, а настоящият шампион в най-комерсиалния баскетболен турнир е с баланс 14-15.

PARNI VALJAK MELJE, NEMA STAJANJA! ⚫️⚪️#KKPartizan #EuroLeague @EuroLeague pic.twitter.com/uMVwZ7GrCL

— KK Partizan Mozzart Bet (@PartizanBC) March 16, 2023

Срещата в Истанбул започна добре за домакините, които за 10 минути игра си осигуриха комфортен аванс от 12 точки, позволявайки на съперника си да вкара едва 11 точки. След това обаче нещата на паркета рязко се промениха. Баскетболистите на Желко Обрадович намериха ритъма си, наваксаха пасива си и се оттеглиха на почивката с преднина от 2 точки. След паузата играта беше изключително завързана, но въпреки това турският гранд отново успя да излезе с точка пред съперника си преди заключителната четвърт. В нея сръбският гранд не даде никакъв шанс на опонента си и буквално го смаза с разлика от 14 точки.