ЦСКА победи с 81:71 (27:16, 19:15, 12:23, 23:17) Балкан като гост в мач от 25-ия кръг на НБЛ. Успехът е 15-и за баскетболистите на Росен Барчовски, които имат и 8 загуби в сметката си, а настоящият шампион е с баланс 16-6.

В основата на успеха на „армейциите“ беше отличната игра на гарда Брандън Йънг, който стана топреализатор с 30 точки, 5 борби, 5 асистенции, 3 откраднати топки и коефициент на полезно действие 37.

Участие в срещата не взе новата звезда на ЦСКА Таменанг Чо, който има мускулен дискомфорт в краката.

Иначе срещата в „Арена Ботевград“ започна силно за гостите от София, които до почивката вече бяха с 15 точки пред съперника си. След паузата „червените“ намалиха темпото, а ирачите на Балкан увеличиха агресията и разликата беше стопена до 4 точки. В заключителната четвърт обаче гостите не дадоха шанс на ботевградчани и успяха да се поздравят с победата.

За ЦСКА Драган Зекович вкара 17 точки, а Зейн Ноулс завърши с дабъл-дабъл – 12 точки и 13 борби.

Мануел Суарес се разписа със 17 точки за Балкан, а Димитър Димитров добави 15 точки.