Волейболистките на Варна ДКС записаха трета победа в Демакс лигата при жените, след като надиграха УВК Хектор (София) с 3:0 (25:22, 28:26, 25:23) в среща от 13-и кръг, изиграна в Морската столица.

Воденият от Юли Василев тим заема шестата позиция в таблицата с 9 точки (3 победи, 10 загуби), Хектор е седми с 6 точки (2 победи, 11 загуби).

Варненки поведоха от самото начало (3:1), след което играта продължи равностойно. Впоследствие столичанки поеха инициативата, като бяха доминиращи почти до края на гейма. След 22:18 момичетата на Юли Василев реализираха серия и затвориха в своя полза след 25:22.

Вторият гейм вървеше равностойно до 5:5, постепенно волейболистките от морската столица взеха лек превес. Гостенките обаче отново поеха инициативата, запазвайки темпото до края на гейма - идентично на първата част. Състезателките на Кристиан Михайлов дори имаха три геймбола, но Варна ДКС успя да измъкне успеха след 28:26.

В третата част Хектор доминираше напълно до 20:18, след което домакините изравниха и обърнаха. До края те диктуваха положението и записаха чист успех.