Отборът на Монтана 2003 победи босненския Лалови с 85:62 (29:20, 18:15, 16:14, 22:13) като домакин в зала „Младост“ в двубой от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени, т.нар. Суперлига.

Успехът бе седми за българския тим в този етап от състезанието, като Монтана 2003 остава четвърти във временното класиране. Лалови допусна 11-о поражение, а има и една победа на осмата позиция в Суперлигата.

Баскетболистките на Монтана 2003 имаха превъзходство през целия сблъсък. На почивката домакините водеха с 47:35, а след третата част резултатът бе 63:49. Най-голямата разлика в полза на състава, воден от старши треньора Николай Господинов беше 26 точки.

Габриела Николова бе най-резултатна за победата, оформяйки „дабъл-дабъл“ от 21 точки и 11 борби. Шерин Сътерланд също завърши с „дабъл-дабъл“ от 13 точки и 14 борби. Валерия Алексиева добави 17 точки.

За гостите от Босна и Херцеговина Мирела Халилович реализира 17 точки, 4 борби и 4 асистенции.

В следващия си двубой от международната надпревара Монтана 2003 ще приеме сръбския Войводина 021 на 8 март.