Отборите на Брюж и Бенфика играят при резултат 0:0 в сблсъка помежду си от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Белгийците излязоха с Ноа Ланг в предни позиции, който има подкрепата на Тайон Бюканън и Кемал Соуа по двете крила.

Our Champions League squad. ✨

Any last messages for the players? 👊 #CLUSLB #UCL pic.twitter.com/5rGYr1Msoa

— Club Brugge KV (@ClubBrugge) February 15, 2023

Португалците пък заложиха на Гонсало Рамош на върха на атаката и Рафа Силва и Фредрик Орсенс на крилата.

🚨 JÁ HÁ ONZE! 🚨 #EuAmoOBenfica | #BRUSLB #UCL pic.twitter.com/MejkveiEr2

— SL Benfica (@SLBenfica) February 15, 2023

Домакините създадоха първата по-сериозна опасност в 11-ата минута, когато Ланг стреля към вратата, но топката мина над напречната греда.

В 25-ата минута Грималдо създаде суматоха в наказателното поле на съперника, след като проби отляво и подаде остро, а защитник за малко да си отбележи автогол.

Минута по-късно Антонио Силва стреля с глава, но неточно.

В 29-ата минута Рафа Силва достигна пас в близост до вратата и успя да стреля, но топката се отби от гредата.

В 44-тата минута домакините стигнаха до гол, който не бе зачетен. След центриране от фаул Одой стреля с глава и след рикошет кълбото се оплете в мрежата. Оказа се обаче, че има засада.

Carlsberg "Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.