Ню Йорк Никс преодоля изоставане от 21 точки и успя да се пребори за победата срещу Филаделфия със 108:97. Джулиъс Рандъл вкара 24 точки за успеха, взе 9 борби и подаде 7 асистенции. Евън Фурние влезе от пейката и и добави 17 за победителите, а Никс вече има 29 победи от 55 мача, но все още е на 4-о място в Атлантическата дивизия.

Джоел Ембийд отвърна с 31 точки за Филаделфия, като наниза 18 от 19 изстрела от наказателната линия. Той взе и 14 борби под кошовете, а Филаделфия заема 2-о място в същата дивизия с 34/18. Гостите от 76-ърс водеха с 21 точки през първата четвърт, но защитата им допусна много грешки и на полувремето водеха само с 53:51.

Knicks take down the 76ers in their largest comeback of the season 🗽 pic.twitter.com/f7KfKGWlm4

— SportsCenter (@SportsCenter) February 6, 2023

Тайрийз Макси отвори четвъртата част с тройка за Филаделфия, но Никс вкараха следващите 10 точки, а направиха и серия от 15:2 след това. И след като поведоха с 91:84, до края на мача не допускаха обрат.

Паскал Сиакам вкара 19 точки, в тoва число и два наказателни удара 9 секунди преди края, а Торонто се наложи със 105:103 над лидера в Югозападната дивизия Мемфис като гост. Канадският отбор, който е последен в Атлантическата дивизия, изоставаше с 15 точки, но успя да стигне до победата.

Мемфис игра без голямата си звезда Джа Морант, който има разтежение на китката, а в негово отсъствие Джарън Джаксън-джуниър опита да се нагърби с отговорност. 5.2 секунди той стреля от тройката, но не уцели коша. За Мемфис това е трета поредна загуба, а Торонто печели четири гостувания в серия от седем мача, което е най-добрата им серия през сезона.

The Grizzlies have lost 8 of their last 9 games 😬 pic.twitter.com/S4p9UVTlR7

— NBA on ESPN (@ESPNNBA) February 6, 2023

Крис Буше вкара 17 точки, а Скоти Барнс добави 16 за победителите. Дезмънд Бейн беше най-резултатен с 26 точки за Мемфис, а Джаксън остана с 18 и 4 чадъра.

Минесота се наложи над Денвър със 128:98 благодарение на Д’Анджело Ръсел, който наниза 18 точки и подаде 10 асистенции. Антъни Едуардс вкара 20 точки, а Денвър беше за втори пореден мач без звездата си Никола Йокич, както и още трима от титулярите – Джамал Мъри, Аарън Гордън и Кентейвиъс Колдуел-Поуп. При това положение Майкъл Портър-джуниър беше единствения играл днес титуляр и вкара 22 точки.

Ню Орлиънс се справи със Сакраменто – водач в Тихоокеанската дивизия, със 136:104. Трей Мърфи III наниза 6 тройки и общо завърши с 30 точки. Си Джей МакКълъм наниза 24 точки за Пеликанс, които като отбор вкараха 57 процента от опитите за стрелба.

Уили Ернангомес остана с 22 точки и взе 16 борби под кошовете. Наджи Маршал вкара 17 точки за Орлиънс, които бяха без Зайън Уилямсън, Брандън Инграм и Йонас Валанчунас. За Кингс Малик Монк остана с с 16 пункта, а тимът претърпя второ поредно поражение.