Шампионът и носител на Купата на България Хебър (Пазарджик) излиза днес за последната си среща в Група В на Шампионската лига като гост срещу Халкбанк (Анкара).

Сблъсъкът е последен от груповата фаза на надпреварата.

Мачът е с начален час 16:30 часа и ще се излъчва на живо по Max Sport 1.

В първата си среща с турския вицешампион в зала "Васил Левски" момчетата на Камило Плачи отстъпиха с 2:3 гейма.

"Тигрите" са четвърти във временното класиране с 2 точки (5 загуби) без шанс да се придвижат по-напред в класирането дори да победят в Анкара.

Турският тим е лидер в класирането с 10 точки (4 победи, 1 загуба). При победа на Халкбанк с 3:0 или 3:1 Нимир Абдел-Азиз и съотборниците му ще спечелят със сигурност първото място в групата и ще се класират директно за 1/4-финалите на Шампионската лига.

Само преди дни пазарджиклии триумфираха с четвъртата си Купа на България, след като надделяха над Дея спорт (Бургас) с 3:2 гейма.