Българинът Иван Алипиев и Латина започнаха с поражение календарната 2023 година в Серия А2 в Италия. Баскетболистите на Латина отстъпиха пред Урания Милано със 70:78 (11:25, 15:20, 23:14, 21:19) като гости в среща от 15-ия кръг в Зеления регион.

Националът игра силно за Латина и завърши с 12 точки и 7 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка и 1 чадър за 30 минути на паркета като титуляр.

Латина е с баланс от 6 победи и 8 поражения на осмо място във временното класиране в региона. На 8 януари на Алипиев и съотборниците му предстои домакинство на Тревильо.

----

Българската националка Карина Константинова бе в основата на четвъртата поредна победа за тима си Кефлавик със 78:67 (10:16, 14:20, 32:14, 22:17) над Нярдвик в елитното баскетболно първенство на Исландия за жени.

Ботевградчанката попадна в титулярния състав и се отчете с 16 точки, 6 борби, 9 асистенции и 4 откраднати топки за 36 минути на терена. При стрелбата си тя бе 4/12 от средно разстояние, 2/2 от далечна дистанция и 2/6 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Отборът на Кефлавик е лидер във временното подреждане с 14 победи и 1 загуба. В следващия си двубой на 18 януари Карина Константинова и тимът й ще спорят с Брейдаблик.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.