Волейболните националки Мария Йорданова и Радостина Маринова, помощник-треньорът Денислав Димитров и техният Пари Сен-Клу стартираха календарната годона с победа във френската Лига А. Воденият от Алесандро Орефиче отбор направи драматичен обрат като гост и надделя над слабака Левалоа с 3:2 (23:25, 22:25, 25:17, 25:17, 15:9) в мач от 13-ия кръг на първенството, игран късно снощи.

Така Пари Сен-Клу е на второ място във временното класиране с 30 точки след 11 победи и 2 загуби, с колкото е и лидерът Нант, но с 32 точки. В следващия 14 кръг Йорданова, Маринова и компания са домакини на Тервил (Флоранж). Срещата е в събота (7 януари) от 21,00 часа българско време.

Мария Йорданова влезе като резерва във втория гейм и стана най-резултатна с 21 точки (2 блок, 2 аса, 57% успеваемост в атака и 89% позитивно посрещане - +15) за победата. Радостина Маринова пък започна като титуляр, но бе сменена в четвъртата част, като завърши със 7 точки (1 блок и 55% успеваемост в атака - +3) за успеха.

За MVP на мача пък бе обявена Канделария Ерера, която заби 15 точки (6 блока!, 3 аса и 43% успеваемост в атака - +14) за победата.

За домакините от Левалоа Никол Ууде Лутикхуйс реализира 25 точки, а Хейли Бенет и Анна Спану приключиха с 19 и 18 точки, но и това не помогна за успеха.