Дербито между Балкан и Рилски спортист е акцентът на 13-ия кръг в НБЛ. Повторението на финала в първенството от миналия сезон, спечелен от "зелените", започва тази вечер от 19:00 часа в зала "Арена Ботевград". Иначе, днешният баскетболен ден в родния шампионат стартира час по-рано, когато в столицата един срещу друг се изправят ЦСКА и Шумен. Заедно с Балкан - Рилски пък започва и още един двубой от 19:00 - Академик Пловдив срещу Черноморец.

18:00 ЦСКА - Шумен

19:00 Академик Пловдив - Черноморец

19:00 Балкан - Рилски спортист

Рилски спортист е №1 във временното класиране с баланс от 11-0. На втора позиция е отборът на Левски, който вече има актив от 8-4 след победата си над Спартак Плевен в понеделник. Трети са именно плевенчани със 7-4, четвъртото място засега заема Балкан с 8-2, а ЦСКА е пети с 6-5. Черноморец и Берое се намират на следващите две позиции с 5-6, а на осми е Черно море Тича с 3-8.

Кръгът завършва в петък със срещата Берое - Ямбол.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.