Байерн Мюнхен стопира пропадането и триумфира за първи път от три мача насам в Евролигата. Момчетата на Андреа Тринкиери се наложиха с 97:92 (23:26, 20:13, 26:26, 28:27) при домакинството си на Валенсия в среща от 14-ия кръг на най-силния клубен европейски турнир.

.@FCBBasketball stays strong in Round 14!#EveryGameMatters pic.twitter.com/jIxQXULcii

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) December 15, 2022

Така баварците се завръщат на победния път след загубите от Баскония и Реал Мадрид, като германският тим се намира на 15-ата позиция в таблицата с баланс от 5-9. Отборът на Валенсия пък заема 12-ото място в класирането с актив от 6-8.

Кори Уолдън завърши с 18 точки и 5 асистенции за 17 минути за отбора на Байерн, който си осигури двуцифрена преднина в последната четвърт и не допусна обрат до финалната сирена. Айзък Бонга добави 14 точки, Отело Хънтър записа 13 и 6 борби, а Андреас Обст реализира 10 точки.

Боян Дублевич бе над всички за Валенсия със своите 28 точки и 4 борби. Джаред Харпър наниза още 15 точки с 8 асистенции, а Кайл Алекзандър допринесе с 11 точки и 6 борби.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.