Отборът на Рилски спортист надигра състава на Шумен със 103:71 (24:33, 32:17, 28:8, 18:13) като домакин в „Арена Самоков“ в среща от десетия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). За Рилски спортист, който е лидер във временното класиране, това бе девета поредна победа, а Шумен допусна седмо поражение също от девет изиграни мача и заема предпоследното, десето място.

Гостите изиграха силна първа четвърт, след която водеха с 33:24, но вицешампионите обърнаха развоя на мача от средата на втората четвърт. С точни стрелби на Чавдар Костов и Крис Минков Рилски спортист изравни за 37:37 при оставащи малко повече от 6 минути от първото полувреме и поведе с 56:50 на почивката. Последва категорична трета част за домакините, които вкараха 28 точки срещу 8 за тима на Шумен и преди заключителния период резултатът бе 84:58.

Чавдар Костов изигра отличен мач за самоковци и завърши като най-резултатен с 30 точки, от които 6 тройки от 7 опита, 7 борби и 4 асистенции. Крис Минков добави 14 точки и 4 борби, а с 13 точки и 4 борби се отчете Димаджио Уигинс.

За Шумен Николай Георгиев реализира 22 точки и 8 борби.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите двубои от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, на живо, само в ефира на MAX Sport.