Спартак Сандански записа втора победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща от осмия кръг на регион Запад, изиграна тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви Волтрон със 100:91, оставяйки го без успех до момента.

Цялото първо полувреме премина с много висока резултатност и от двата тима. Баскетболистите на Константин Касъров дръпнаха с 8 точки в началните минути, но след първата четвърт съперникът им поведе с 30:25. Серията от обрати продължи и през втория период, а на почивката разликата от 5 се запази – 54:49.

Нова поредица от размени на водачеството беляза и третата четвърт, като след края й Волтрон имаше минимален аванс – 76:75. Спартак стартира заключителния период със 7 безответни точки. До края играта продължи сравнително равностойно, като този път съставът на Янко Янчев удържа водачеството си до последно. Столичният тим направи общо 30 грешки в мача, което също наклони везните в полза на съперника.

Дарослав Вутов бе най-резултатен с 21 точки, Христо Тодоров вкара 20 точки. Даниел Делев има 18 и 11 борби, а по 15 точки отбелязаха Стефан Гогев и Иван Димитров.

За Волтрон над всички с 27 точки бе Стоян Кайнаров. Алекс Атанасов има 18, с 10 е Калоян Панчев.