Ботев (Пловдив) завърши наравно 2:2 със съименика си Ботев (Враца) в среща от 19-ия кръг на U17. Двубоят се игра на помощния терен във Враца. Това беше втора грешна стъпка на "канарчетата" през пролетта.

Първата част започна с добра възможност за гол на пловдивчани. След центриране на Венцислав Богданов отляво топката стигна до Георги Трифонов, който от 4 метра стреля над напречната греда. В 20' Атанас Стоименов от състава на "канарчетата" пробва своя шут от дистанция, но ударът му мина на половин метър встрани от целта. Две минути по-късно домакините не бяха далеч от гола. Валентин Георгиев бе изведен в предни позиции, като нападателят успя да надделее в битката си с бранител на "жълто-черните" и отправи удар към вратата, той обаче се оказа твърде слаб. В 29' "канарчетата" получиха правото да изпълнят наказателен удар. Стефан Попов изведе Петър Итов с пас между двама защитници, крилото центрира и коженото кълбо срещна ръката на бранител в зелено. С изпълнението се нагърби Георги Трифонов, който не сгреши - 0:1. В 36' след сблъсък между Валентин Георгиев се стигна до прекъсване на срещата заради спречкване между футболисти на двата тима. Четири минути по-късно Георгиев пропиля възможност отборът му да изравни. Грешка в отбраната на гостите позволи на деветката да се измъкне, но останал сам срещу вратаря се забави и бранител му отне преди да шутира. В 43' "канарчетата" наказаха пропуска. Стефан Попов пусна извеждащ пас по тъча към Стоименов, който центрира за Трифонов. Изстрелът на нападателя срещна страничната греда, но при добавката Мартин Иванов разсреля стража Йонков - 0:2. Две минути по-късно все пак домакините успяха да отбележат. След много остър пробив на Валентин Георгиев и центриране, Асен Асенов засече с глава от два метра - 1:2.

След паузата отново гостите имаха първи шанс за попадение. В 52' при атака отляво топката бе вкарана в центъра, откъдето Петър Итов пусна технично към Стефан Попов, а полузащитникът стреля от границата на пеналта, но на сантиметри над напречната греда. В 57' пловдивчани получиха фаул в близост до наказателното поле. "Жълто-черните" пробваха заучено положение чрез Итов и Богданов, бранителите на врачани обаче се справиха. В 61' Георги Трифонов получи топката на дузпата, нападателят я обработи и шутира силно, но вратарят Йончев спаси.  В 67' домакините изравниха. След не добра намеса на защитата на пловдивчани Александър Добчев със силен удар от 25 метра прати топката в мрежата - 2:2. В 73' Георги Трифонов засече с глава центриране от корнер, ударът му обаче мина покрай целта. Десет минути по-късно гостите може да стигнат д отрети гол. Юсеин Касов пусна диагонален пас към Атанас Стоименов, но крилото се забави и се наложи да шутира от малък ъгъл и не намери очертанията на вратата. В 85' Трифонов центрира отдясно Петър Итов изпревари бранител в зелено, пое, но стреля много слабо. В 88' след корнер и разбъркване топката стигна до Мартин Русев, който шутира, но топката попадна от външната страна на мрежата.

ПОФК Ботев Вр: 1 Денис Йонков - ВРАТАР, 37 Вилямс Валериев, 5 Теодор Тошев, 23 Ивайло Тодоров - КАПИТАН, 17 Борислав Атанасов, 4 Мартин Александров, 11 Валентин Томов, 15 Асен Асенов, 22 Александър Добчев, 7 Павлин Матовски, 9 ВалентинГеоргиев
Резерви: 6 Християн Константинов, 18 Николай Ангелов, 29 Светослав Георгиев, 10 Валентин Стойновски, 13 Теодор Димитров, 32 Томислав Костадинов, 21 Константинос Илиев

ПФК Ботев Пд: 84 Милко Баданов - ВРАТАР, 20 Георги Господинов, 9 Атанас Чернев, 22 Петър Шилев, 13 Венцислав Богданов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 11 Стефан Попов, 8 Мартин Иванов, 7 Петър Итов, 18 Георги Трифонов, 17 Атанас Стоименов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 15 Пламен Цончев, 21 Юсеин Касов, 3 Благовест Величков