Берое загуби с 1:2 от Сокол (Марково) в четвъртфинален мач-реванш за Купата при набор 2001. В първия мач, изпълнен с много претенции от страна на "заралии" към съдийството, тимът от Марково спечели с 4:0 и с общ резултат 6:1 се класира за полуфиналите.

Развитието на мача можете да видите в LIVESCORE, с който можехте да следите срещата.

90' КРАЙ НА МАЧА!

86' НЕПРИЯТНИ СЦЕНИ! Главният съдия и футболисти на Берое влязоха в саморазправа. Заради масовите протести от страна на домакините главният съдия прекрати мача за няколко минути. Кузов от Габрово изгони с директен червен картон Стоян Вергиев, а от скамейката бе изгонен и треньорът на Берое!

80' 1:2! Галин Генчев центрира към Стоян Вергиев, който с глава реализира почетното попадение за домакините.

72' ВТОРИ ГОЛ ЗА СОКОЛ! Гостите наказаха нова грешка в отбраната на Берое и решиха всичко в срещата! Този път чрез Георги Коев!

65' В последните минути играта се успокои, а гостите уверено вървят към полуфиналите.

48' Два корнера за състава на Берое, но те не доведоха до нищо опасно.

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45' КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

44' ГОЛ ЗА СОКОЛ! Груба грешка в защитата на Берое изведе Мюмюн Исмаил от Сокол сам срещу вратаря на "зелените", а играчът на Марково не пропусна.

40' На няколко пъти играчи на Сокол се нуждаят от медицинска помощ, което изнерви "зелените" и публиката.

35' В последните минути играта се изнерви, два жълти картона за състава на Берое.

26' Домакините изпълниха поредица от ъглови удари, но така и не успяват да отправят голов удар към вратата на Сокол.

23' След серия от нарушения играч на тима от Марково получава жълт картон.

18' Въпреки ранния час, на трибуните на ст. "Локомотив" има присъствие на "зелени" фенове, които окуражават младите беройци.

15' Сериозен натиск на Берое. Играта се води предимно в половината на гостите, като "заралии" имаха няколко отлични ситуации за гол, но те бяха пропиляни.

5' Първа възможност за домакините. "Зелените" стреляха от свободен удар, вратарят изби и точно преди нападател да стреля защитник протегна крак и изрита топката в тъч.

3' Гостите от Марково са много агресивни, като извършиха редица нарушения в първите минути.

1' НАЧАЛО НА МАЧА.

0' Домакините излизат с много нападателна схема, като нямат проблеми с контузени и наказани футболисти.

0' При победа за Берое с 4:0 се преминава директно към изпълнение на дузпи.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------