Старшата на Спартак Пловдив победи трудно отбора на Сокол Марково в мач от 6-ти кръг на първенството. Така ''спартаклии'' заемат първото място в групата с 5 поредни победи (Марица, Асеновец,Смолян, Първомай, Сокол) и мач по-малко

Двата отбора не си отбелязаха през първата част, която предложи предимно борба в центъра. Второто полувреме започна по-добре за гостите от Марково, които се възползваха от грешка в защитата на Спартак за 0:1.

Това бе звучен ''шамар'' за ''сините'', след който те натиснаха съперника и показаха повече креативност във фаза атака. Радослав Геджов върна равенството в мача, а 10 минути преди края Николай Караджов остави Спартак Пловдив все още непобеден в първенството.

В самият край на мача стражът на Спартак показа фантастичен рефлекс отразявайки опасен фал на Сокол Марково.