Сокол (Марково) победи трудно с 1:0 тима на Асеновец в неговата крепост и го отстрани от Купата на БФС при старшата, предаде репортер на Glas.bg. Двубоят бе наблюдаван от шефа на съдиите Йордан Сталев.

Единственото попадение в срещата падна в 35-та минута след директен удар от фаул. Топката бе поставен на около 35 метра от рамката на стража на домакините от Асеновград, но Антоан Миленов свари стража неподготвен и реазлизира. Последваха атаки и пред двете врати, като до сериозни опасности не се стигна. Малко преди края на частта заради сбиване бяха изгонени двама играчи - по един от двата тима.

Втора част пък се запомни с добрите изяви на вратаря на "соколите", който успя да запази вратата си суха,а също и няколко пропуски на гостите от изгодни позиции.

Така Сокол продължава напред в турнира за Купата. В следващия кръг марковци почиват, докато двойката Ботев - Спартак ще премерят сили.