Отборът на „Берое“ до 17 г. успя да победи с 3:1 „Сокол“ (Марково) в мач от XXIV кръг на Елитната група. Момчетата на Тодор Станев бяха по-активни и настоятелни през целия двубой и спечелиха заслужено.

Резултатът бе открит в 18-та минута от Пламен Пенев, който надбяга своя противник по десния фланг, навлезе в пеналта и се разписа с хубав диагонален удар. До края на полувремето домакините имаха още шансове, но не успяха да отбележат. Гостите започнаха по-добре след почивката и успяха да изравнят в 50-та минута чрез Рангел Русалов, който се възползва от центриране от фаул и прати топката в мрежата с удар от наказателното поле. „Берое“ потърси победата и в 65-та минута Христо Иванов успя да даде нова преднина за своя тим. Той се пребори с бранител, навлезе в пеналта и успя да промуши кълбото през вратаря и защитник на гостите – 2:1. В 72-та минута Стоян Вергиев оформи крайното 3:1 след като бе най-съобразителен след корнер.

В следващия кръг отборът гостува на „Пирин“ в Благоеград, а "Сокол" приема "Славия".